wait please
شکیبا باشید
صفحه اصلی آرشیو اخبار و مقالات طراحی سایت طراحی وب سایت تجارت الکترونیک

طراحی وب سایت تجارت الکترونیک

طراحی وب سایت تجارت الکترونیک

وب سایت های تجارت الکترونیک ، ماهیت منحصر به فرد خود را دارند که هدایت بازدید کننده به یک کار ساده - خرید اینترنتی می باشد. یک طراح وب می بایست اصول مختلف فروش اینترنتی را در زمان طراحی وب سایت تجارت الکترونیک در نظر داشته باشد. در این مقاله سعی می کنیم که نگاهی به بعضی از جنبه های مهم طراحی که باید در یک وب سایت الکترونیکی داشته باشید بیاندازیم.

وب سایت های تجارت الکترونیک ، ماهیت منحصر به فرد خود را دارند که هدایت بازدید کننده به یک کار ساده - خرید اینترنتی می باشد. یک طراح وب می بایست اصول مختلف فروش اینترنتی را در زمان طراحی وب سایت تجارت الکترونیک در نظر داشته باشد. در این مقاله سعی می کنیم که نگاهی به بعضی از جنبه های مهم طراحی که باید در یک وب سایت الکترونیکی داشته باشید بیاندازیم.

بسیاری از شما احتمالا می پرسید که چرا طراحی وب سایت تجارت الکترونیک از طراحی باقی وب سایت ها متفاوت است. همه آنها باید جذاب بوده ، به خوبی سازماندهی شده و از رنگهای مناسب در خور وب سایت و غیره استفاده کرده باشد. غرایز شما خوب هستند. با این حال یک نگاه نزدیک به برخی از وب سایت های موفق تجارت الکترونیک ، تفاوتهای مفهومی بارز را در یک وب سایت تجارت الکترونیک موفق نشان خواهد داد.

یک وب سایت تجارت الکترونیک باید اصول فروش خاصی را دنبال نماید:
• به کاربر یک تجربه لذت بخشی در طول خرید اینترنتی بدهد.
• مطمئن گردد که اطلاعاتی کافی درباره صاحب وب سایت ارائه نماید و اینکه چرا باید مورد اطمینان باشد.
• استفاده از وب سایت باید آسان باشد اگر نباشد بازدید کننده به سمت رقیب شما خواهد رفت.

این اصول جدید نیستند. همه ما این اصول را از تجارب روزانه در مراکز خرید و هر بازار دیگری که منتظر باز کردن در کیف پولمان می باشد می دانیم. چالش بزرگ برای یک طراح وب سایت این است که چگونه تکنیک های بازاریابی مرسوم را به دنیای مجازی اینترنت منتقل کند. مطمئن هستیم که همه شما متوجه شده اید که در بسیاری از سوپرمارکتها میز نان در دورترین نقطه ساختمان است ، اما با اینحال شما بوی نان تازه را در ورودی متوجه می شوید .بازاریاب ها از حس بویایی ما برای کشیدن ما به داخل مغازه استفاده می کنند جایی که با انواع کالاهای وسوسه انگیز، همچنان که به سوی برداشتن قرص نان حرکت می کنیم، روبه رو می شویم.

چگونه یک مسیر قابل تصور در یک صفحه وب رسم می کنید؟ مسیر برای هدایت بازدید کننده برای انجام چیزی که شما از او می خواهید ... خرید اینترنتی می باشد. برخلاف سوپرمارکت وب سایت ما بو ندارد. در یک وب سایت فاصله از یک نقطه تا نقطه دیگر تقریبا یکسان است، بنابراین خروج همیشه آنجاست. در یک وب سایت شما می توانید "قفسه " را سفارش دهید طوری که به بهترین شکل بازدید کننده را به بسیاری از محصولات شما رهنمون کند ، اما همواره این شانس برای وی وجود دارد که با پیدا کردن یک راه کوتاه به صفحات دیگر وب از سایت شما خارج شود.

همانطور که می توان دید ، اگر چه گذاشتن محصولاتتان در یک وب سایت آسانتر از اجاره جا و باز کردن سوپرمارکت است اما بهرحال فروختن محصولاتتان در وب سایت می تواند مشکل باشد.

یک طراحی خوب وب سایت تجارت الکترونیک بازدید کننده را به صفحه مورد نظر در یک یا نهایتا دو کلیک هدایت می کند. برخی مواقع طراحان وب تکنیکهایی استفاده می کنند که در وب سایتهای غیر تجارت الکترونیکی مد نظر قرار نمی گیرد.

در مورد فروشگاه های اینترنتی چطور؟ فروشگاه های اینترنتی باید با بیش از یک محصول سر و کار داشته باشند. البته تعداد زیاد محصولات پیچیدگی وب سایت را افزایش می دهد. وب سایت های تجارت الکترونیک پیچیده از تکنولوژی های شخصی گوناگون برای تعین بهترین انتخاب محصول برای پیشنهاد به کاربر استفاده می کنند. فن آوریهای شخصی سازی قسمت مهم وب سایتهای تجارت الکترونیک پیشرفته می باشد با این حال این موضوع از حوصله این مقاله خارج می باشد. هوشمندی یک فن آوری شخصی سازی وب سایت تاثیر مهم بر طراحی آن دارد. اولین کاربر این فن آوری amazon.com بود که تصمیم گرفت کتابهای مشتریانش را به بازدید کننده القا کند که بر طبق آن سفارشهای گذشته بازدید کننده با آمارهایی که آنها از همه بازدید کننده ها جمع آوری کرده اند ترکیب می شد برای پیش بینی اینکه شخص به دنبال چه چیزی در یک کتاب خاص می باشد ممکن است به مطالعه آن نیز علاقمند باشد. امروزه هدف این است که پیش بینی شود که چه چیزی به بازدید کننده در اولین بازدیدش پیشنهاد گردد.

یک طرح وب سایت تجارت الکترونیک همچنین در مورد صفحه آرایی نیز می باشد .یک جنبه مهم این است که چشمان کاربر در اولین دسترسی به صفحه وب به کجا نگاه می کند. تحقیقات بسیاری در این مورد اجرا شده است. بسیاری از تحقیقات نشان داده اند که نیمه سمت چپ بیشترین توجه را به خود جلب می کند و سپس قسمت وسط صفحه. با استفاده از این تکنیکها طراحان وب تلاش می کنند که " مسیر راه" را برای چشمان کاربر ترسیم کنند ، درست همانطور که در سوپرمارکت انجام می شود.. یک طراح وب تجارت الکترونیکی می داند که چکونه طراحی سایت نماید تا به تقاضاهای آنان پاسخگو باشد.

اگر شما می خواهید یک وب سایت تجارت الکترونیک باز کنید یا صاحب یکی از آن می باشید ، اطمینان یابید که اصول طراحی وب برای فروش اینترنتی را دریافته اید. با یک طراح وب سایت ترجیحا با کسی که تجربه طراحی وب سایتهای تجارت الکترونیک را دارد مشورت نمایید.

منبع : نوین مارکتینگ