wait please
شکیبا باشید
صفحه اصلی آرشیو اخبار و مقالات طراحی سایت افزایش بازدید سایت با تبلیغ در گوگل یا سئو

افزایش بازدید سایت با تبلیغ در گوگل یا سئو

افزایش بازدید سایت با تبلیغ در گوگل یا سئو

در بسیاری از مواقع این سئوال مطرح می شود که برای بهتر دیده شدن در موتور های جست و جو به سراغ سئو سایتمان برویم و یا اینکه با گوگل ادوردز در نتایج بهینه گوگل و دیگرموتورهای جستجو جایگاه سایتمان را بهبود ببخشیم؟ در این مقاله به بررسی جوانب مختلف تبلیغات در گوگل (Google Adwords) و یا سئو برای افزایش ترافیک ورودی به سایت می پردازیم.

1- برخلاف باور عموم سئو نیاز به هزینه و زمان بیشتری نسبت به تبلیغ در گوگل دارد

بسیاری از افراد بر این باورند که سئو نسبت به گوگل ادوردز هزینه کمتری برایشان دارد. باید بگویم که این باور کاملا اشتباه است. شما یک فرد را برای بهبود سئو سایتتان استخدام می کنید و سپس تعدادی کلمه کلیدی انتخاب و بر محوریت آنها به تولید محتوا می پردازید. وقتی شما تصمیم دارید که با سئو سایتتان در اولین نتایج گوگل باشید این کار به زمان و انرژی زیادی احتیاج داد. فردی که استخدام کردید به طور مداوم باید به تولید محتوا بپردازد و بعد از چندین ماه نتایج سئو را می توانید ببینید. اگر محتوای شما قدیمی شود و یا رقیبانتان از شما جلو بزنند شما نیاز به تولید محتوای بیشتر و با کیفیت تر دارید که این عمل باید به طور مداوم صورت بگیرد تا شما بتوانید ترافیک ورودی مد نظرتان را بدست بیارید. پس سئو نیاز به وقت، انرژی و هزینه زیاد و مداوم دارد.

حال تبلیغات در گوگل ادوردز را در نظر بگیرید. شما می توانید به ساخت اکانت گوگل ادوردز بپردازید با حداقل بودجه آنرا شارژ نمایید. اولین کمپین تبلیغاتیتان را ساخته و در عرض نیم ساعت در نتایج اول گوگل ظاهر شوید. شما می توانید 0.01 لیر برای هر تبلیغتان در نظر داشته باشید و این نشان دهنده پایین بودن هزینه ادوردز می باشد. حتی اگر از نتایج ادوردزتان راضی نبودید می توانید در لحظه تمام تنظیمات آن را ویرایش نمایید و تبلیغات هدفمند تری داشته باشید. در نظر داشته باشید که در سئو اینگونه نیست و موتور های جستجو نیاز به زمان زیادی برای اعمال ویرایش های شما در نتایجشان دارند.

2- انتخاب کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل هدفمند تر از سئو ست

در سئو شما چند کلمه کلیدی انتخاب می نمایید و حول آنها به تولید محتوا می پردازید. ممکن است شما از همان ابتدا کلمات کلیدی اشتباهی را برای جذب مخاطب انتخاب نموده باشید و به مشتریان هدف خود نرسید! این به معنی هدر رفتن تمام وقت و هزینه شماست. شما در گوگل ادوردز می توانید با ابزار هایی همچون Keyword Planner مرتبط ترین کلمات کلیدی به کسب و کارتان را انتخاب نمایید و برای آنها بودجه بندی نمایید. اگر کلیدواژه های انتخابیتان مناسب نبود همان لحظه آنها را ویرایش کنید و به مخاطبان اصلی خود برسید.

3- در گوگل ادوردز می توان مخاطبان اصلی را هدف قرار داد

همانطور که گفته شد ممکن است در سئو شما کلمات کلیدی اشتباهی انتخاب نمایید و به مخاطبان هدف خو نرسید. در حالی که گوگل ادوردز این امکان را به شما می دهد که حتی سن و محل سکونت و درآمد مخاطبانی که میخواهید تبلیغاتتان به آنها نمایش داده شود انتخاب کنید. این به معنی هدفمندی خیلی خوب تبلیغات در گوگل می باشد. همچنین شما می توانید از روش هایی همچون Retargeting استفاده نمایید که این به معنی نمایش تبلیغاتتان به مخاطبانی که شانس خرید آنها از شما بالاتر است نمایش دهید.

4- با گوگل ادز در کمترین زمان به بیشترین نتیجه می رسید

شما با انجام تبلیغ در گوگل در بعد از نیم ساعت از شروع آن در ابتدا و یا انتهای صفحه جست و جو گوگل ظاهر می شوید اما با استفاده از سئو نیاز به چندین ماه زمان و تلاش برای رسیدن به نتیجه دلخواه دارید.

5- تعداد کلمات کلیدی در تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز نامحدود است

شما می توانید به هر تعداد کلیدواژه که مد نظرتان است تبلیغات انجام دهید اما در سئو تعداد کلمات کلیدی شما محدود است و شما فقط روی تعداد کمی از آنها می توانید تمرکز نمایید تا به نتیجه برسید.

حال سوال این است که باید به سراغ سئو رفت یا گوگل ادوردز؟
پاسخ هر دو گزینه است. استفاده از هر دو سیستم می تواند شما را به اهداف بازاریابی شما نزدیک کند، استفاده از گوگل ادوردز در اول کار برای برندینگ و جذب مخاطب و اهدافی که زمان در آن مهم است کمک می کند و فعالیت بر روی سئو برای تداوم اهداف و البته برای بهینه کردن کمپین های گوگل ادوردز می تواند مفید باشد.

قطعا هر فردی به دنبال دستیابی به اهداف خود با پایین ترین هزینه و در کمترین زمان می باشد. شما می توانید با استفاده از تیم مجرب جی ادوردز به ساخت کمپینی هدفمند با بیشترین بازدهی و کمترین قیمت بپردازید و ورودی سایت و فروشتان را متحول سازید. برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

منبع : تحریریه داتک